np. skany dokumentów, zdjęcia
Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-11.26
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
Deklaracja została sporządzona dnia: 26.11.2020
Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dni: 26.11.2020.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny
Skróty klawiaturowe
Strona internetowa nie jest wyposażona w skróty klawiaturowe, które mogłyby wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.
Można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Agnieszka Iwaniec, e-mail: powlaziska@wp.pl Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 48 512 923 579. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Adres korespondencyjny: Łaziska 15 D, 26-505 Orońsko.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu.
Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu,
na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności
lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej
lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Łaziskach znajduje się w miejscowości Łaziska w gminie Orońsko. Furtka wejściowa na teren i brama wjazdowa wyposażone są w podświetlaną instalację domofonową znajdującą się na słupku po prawej stroni furtki
na wysokości 110 cm. Instalacja domofonowa wyposażona jest w 4 przyciski z których każdy ma odwołanie do innego miejsca: pierwszy przycisk od góry – POW w Łaziskach (całodobowo), drugi przycisk od góry – sekretariat DPS (poniedziałek-piątek od 7:00
do 15:00), trzeci przycisk od góry – dyżurka pielęgniarek DPS (poniedziałek-piątek od 15:00 do 7:00, weekend – całodobowo), czwarty przycisk od góry – portiernia DPS (poniedziałek-piątek od 15:00 do 7:00, weekend – całodobowo). Do wejścia głównego do budynku prowadzą dwustronne schody. Po lewej stronie schodów znajduje się podjazd dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Na parterze w budynku głównym znajdują się pomieszczenia administracyjne oraz toaleta dla osób niepełnosprawnych. Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza znajduje się na I piętrze na kondygnację prowadzą schody wyposażone w poręcze. Placówka dysponuje winda osobową.
Do pokoi mieszkalnych wchodzi się z korytarza o szerokości umożliwiającej swobodne wymijanie się.
Przed budynkiem znajduje się parking dla pracowników, interesantów oraz wydzielone na nim 2 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.. W budynku nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego, nie jest on wyposażony w pętlę indukcyjną,
ani informacje w języku braill’a, jak też w system informacji dźwiękowej.
Aplikacje mobilne
Nie posiadamy.
Informacje uzupełniające
Serwis Biuletyn Informacji Publicznej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej
w Łaziskach został zaprojektowany tak, aby był możliwy do obsłużenia dla jak najszerszej grupy użytkowników, niezależnie od używanej technologii, oprogramowania
lub posiadanej dysfunkcji.
Serwis jest w pełni rozpoznawalny przez programy czytające dla osób niewidomych
Window-Eyes, JAWS czy NVDA.
Obsługa serwisu możliwa jest zarówno przy pomocy myszki. jak i wyłącznie samej klawiatury (przy użyciu klawiszy Tab , Shift + Tab , Enter i strzałek kierunkowych).
Wygląd BIP
Serwis jest wyposażony w mechanizmy ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące:
Zmiana wielkości czcionki,
Zmiana odstępów w tekście (między znakami, słowami, liniami),
Zmiana kontrastu.
Pomoc w nawigacji:
Na wszystkich stronach znajduje się wyszukiwarka.
Wersja mobilna — działanie na różnych urządzeniach
Serwis automatycznie dostosowuje wyświetlanie do rozdzielczości oraz wielkości ekranu.
Nie wymaga powiększania, ani przewijania w kierunku poziomym. W urządzeniach takich jak tablety, smartfony, telefony komórkowe serwis jest czytelny i przyjazny w obsłudze.